Jak se píše o autech v AutoOjetinách?


 

AutoOjetiny vycházejí od dubna 2007. Do září 2009 vycházely měsíčně jako samostatný časopis, od roku 2010 pak jako pravidelná příloha časopisu Auto-moto speciál. Víceméně všechna čísla jsou k dispozici pro zaslání na www.autopublikace.cz.

V časopise AutoOjetiny jsou jednotlivá auta zpracovávána do profilů, které by měly čtenářům vozy představit ze všech možných stran. Auta jsou podle stáří, důležitosti i technické úrovně zpracovávána a zařazována do jednotlivých rubrik.


● HLAVNÍ PROFIL - nejobsáhlejší materiál o daném modelu (rozsah 8 až 14 stran v časopisu) včetně hodnocení všech použitých motorů, detailního technického popisu, praktického testu, podrobných technických parametrů a bohatého fotografického doprovodu.

 

● PROFIL - popis a hodnocení vybraného modelu na 4 stranách, který kromě komplexní informace přináší i krátké zmínky o technických pozoruhodnostech modelu, servisní rady i řadu technických fotografií.
 

● SROVNÁNÍ OJETIN - materiál, v němž proti sobě stavíme srovnatelné modely a popisujeme jejich jednotlivé klady a zápory a samozřejmě i odlišnosti. Kromě konkurenčních modelů přináší rubrika také takzvané generační srovnání modelů, v němž jeden model hodnotíme v čase s popisem toho, v čem byla či nebyla jedna generace lepší či horší, než ta druhá, respektive třetí (například Opel Corsa B, C a D; Volkswagen Golf III, IV a V apod.).
 

● LUXUSNÍ OJETINA - profil vozu, který se svým postavením na trhu trochu vymyká z normálu. Ať už původní pořizovací cenou, anebo svým zacílením na specifického zákazníka (například sportovní vozy).
 

● BOURÁK ZA PÁR KORUN - nostalgické připomenutí kdysi hodně obdivovaných "bouráků", ponejvíce vlajkových lodí svých značek, jejichž cena s postupem času klesla až na únosné minimum. V profilu jsou detailně hodnoceny i jednotlivé motorizace.
 

● AUTO ZA JEDEN PLAT - řadu aut už dneska koupíme za "malé" peníze a přitom mohou odvést ještě hodně práce. Přináší to ovšem i svá úskalí. Právě o nich se v této rubrice mluví nejvíc ...