V. (W206) / 2022 ...

Maskovaná nová třídy C (W205) natočena při testování

Na německém okruhu Nürburgring byl v sobotu 24. října (2020) spatřen testovací model chystaného Mercedesu-Benz třídy C. Podle oficiálních vyjádření by se měla nová generace modelu světu představit v roce 2022. Jak je i přes univerzální maskování vozu zřejné, ve vzhledu se nová třída C inspiruje u největší limuzíny třídy S, která byla do prodeje uvedena v letošním roce. 

Největší inovace by podle zákulisních informací měly přijít v motorizacích. Mercedes-Benz plánuje do nového „céčka“ mj. umístit dieselový hybridní motor. To nedávno mimochodem potvrdil i předseda správní rady Daimler Ola Kaellenius, který rovněž uvedl, že třída C bude vlastně zmenšeninou nové třídy S, což pravděpodobně znamená, že mezi modely budou jen malé vizuální rozdíly. 

Velkého posunu se podle dostupných informací dočká také nejsilnější derivát třídy C ve verzi AMG. Místo obvyklého velkého osmiválce (v modelu 63), bude pod kapotou pouze dvoulitrový benzínový čtyřválec, za to doplněný o elektrifikaci. To sice nezní příliš atraktivně, ale zveřejněná čísla mluví celkem jasně: jeho výkon by měl být přes 500 koňských sil oproti současným 476.